Rozvoj osobnosti

"Buďto za svůj život převezmete zodpovědnost a nebo budete celý život poslouchat jen rozkazy"

Robert T. Kiyosaki

Myslete velkoryse

Myslete velkoryse

Autor: David J. Schwartz
11.01.2013
Je právě tak lehké být ve svém myšlení "velkým" jako "malým". Myšlení v malých dimenzích však vede k odpovídajícímu jednání a okrádá nás o každou lepší šanci. Jak si stanovit velké cíle a jak se odvážit myšlení ve velkém měřítku, to nám ukáže tato kniha. Kdo si zapamatuje toto bohatství praktických rad a originálních technik, dostane se od přemýšlení nad nápady k jednání velkoryse myslícího člověka, a tím k úspěchu. Proto krátce řečeno - cestujte životem v první třídě.

Tři cvičení proti malichernému myšlení
Za prvé: Mějte vždy před očima velký cíl! V manželství je velkým cílem mír, štěstí, harmonie a ne vítězství v hádce. Při práci s lidmi je velkým cílem pomáhat jim k plnému rozvoji a nedělat z jejich malých chyb velké problémy. Rozhodněte se, že svůj velký cíl neztratíte z očí!
Za druhé: "Je to skutečně důležité?" Tuto otázku si položte dřív, než se rozčílíte! Ušetříte si tím přes devadesát procent všech sporů a hádek.
Za třetí: Nezdržujte se s bezvýznamnými problémy! Když přednášíte projev, řešíte problém nebo radíte zájemncům o práci, myslete při tom na skutečně důležité věci, na nichž opravdu záleží. Nenechte se malichernostmi odvrátit od hlavních věcí.


zpět
Sdílet: